Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne, autor książek ,,Kubuś Puchatek” i ,, Chatka Puchatka”. Rocznica urodzin autora stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Urocze przygody wiecznie głodnego  misia o bardzo małym rozumku, Kłapouchego, który ciągle gubi ogon, nieśmiałego Prosiaczka, rozbrykanego Tygrysa, pracowitego Królika, czy wszystkowiedzącej Sowy zna niemal każde dziecko.

W tym wyjątkowym dniu na szkolnym korytarzu można było spotkać Kubusia Puchatka, który przyniósł ze sobą ,,małe conieco”. Miś, swoją obecnością, wywołał uśmiechy na twarzach zarówno dużych jak i małych. Z okazji Święta dzieci z klas 0 – III obejrzały w szkolnym kinie bajkę pt. ,,Kubuś Puchatek w kinie”. Bilety na bajkowy seans można było zdobyć wykazując się wiedzą na temat mieszkańców Stumilowego Lasu. Tego dnia w bibliotece szkolnej gościli także uczniowie klasy I, którzy z zaciekawieniem wysłuchali przygód o misiu, czytanych przez swojego wychowawcę, panią Jolantę Parapurę.

Zorganizowane przez panią Magdalenę Jaciuk i Edytę Filipek obchody misiowego święta stanowiły dobrą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych uczniów naszej szkoły.