„Książka mojego dzieciństwa” projekt klasy 5b

W kwietniu został zrealizowany na języku polskim i lekcji wychowawczej projekt w kl. 5b „Książka mojego dzieciństwa”. Tytuł książki wykorzystany w projekcie to ”W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicza dzięki wdrożeniu projektu uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z języka polskiego, geografii, historii i przyrody. Uczniowie wybierali odpowiednie fragmenty z książek, które posłużyły im do opracowania poszczególnych tematów. Projekt sprzyjał ponadto rozwijaniu twórczego myślenia, umiejętności zbierania i selekcjonowania informacji zawartych w przewodnikach, i źródłach encyklopedycznych. Produktem finalnym projektu było wykonane przez uczniów zdjęć przedstawiających podróż Stasia i Nel.  Podczas realizacji projektu uczniowie doskonalili umiejętność pracy w zespole.